Ogród polski. 
Wspomnienie wakacji spędzonych na wsi w centralnej Polsce. Przeznaczony jest dla rodziny, która swoje dzieciństwo oraz wakacje spędzała na mazowieckiej wsi. Zamysł projektowy opierał się na zastosowaniu roślin naturalnie występujących w centralnej Polsce oraz najbardziej popularnych w ogrodach przydomowych, drzew oraz krzewów owocowych. 
Motyw kolorystyczny zaczerpnięty został z polskich barw narodowych , wzorów folkowych oraz wzorów ze strojów ludowych. Ogród podzielono na dwie przestrzenie za pomocą drewnianych płotów.
 W pierwszej części przy budynku zaproponowano strefę jadalną, wyposażoną w drewniany taras z demobilu, przyległy ogród warzywno ziołowy, który dostarcza składników podczas grillowania. Drugą cześć ogrodu- wypoczynkową wyposażono w taras na podwyższeniu z meblami wykonanymi ze skrzynek na jabłka. Na ścianach namalowano folkowe wzory, na przeciwległej ścianie umieszczono ekran, na którym wyświetlane są zdjęcia z wakacji oraz w miarę potrzeby może służyć jako ekran do wyświetlania filmów. Ogród powstał z myślą o rodzinie polskiej na emigracji tak, by przypominał im o ich pochodzeniu. Przestrzeń swoją formą, barwą, roślinnością oraz zapachem ma przypominać o dzieciństwie i wakacjach spędzonych na wsi.

ogród w wiejskim stylu
widok na taras wypoczynkowy, w tylnej części ogrodu. Miejsce przeznaczone do imprez rodzinnych oraz z przyjaciółmi. Do budowy tarasu w tym projekcie użyto drewna z recyklingu. Rośliny na rabatach to głównie trawy ozdobne, maki, malwy, chabry, rumianek, astry oraz inne charakterystyczne dla ogrodów wiejskich.

projektowanie naturalistycznych ogrodów, wiejskich
Dla urozmaicenia przestrzeni zaproponowano taras na podwyższeniu. Pod tarasem znajduje się schowek na narzędzia ogrodowe etc. Na murach zaproponowano ozdoby ścienne w stylu łowickim, autorstwa naszej projektantki Anny Skorupskiej. Kolorowe wzory mają nadać wyrazistości ogrodu oraz przypominać o miejscu pochodzenia właścicieli.

wiejski styl ogrodu, wiejskie kwiaty w ogrodzie
przy wyjściu z mieszkania zaproponowano niewielki, drewniany taras, na którym właściciele piją poranną kawę oraz w weekendy spożywają rodzinne śniadania. Przy tarasie wydzielono niewielkie miejsce na warzywnik, na którym dzieci uprawiają truskawki i poziomki a dorośli miętę, bazylię, rozmaryn i in. zioła, których używają do codziennego gotowania.

ogród, folk, styl, wieś, polny ogród
By utrzymać wiejski klimat ogrodu, zaproponowano drewniane okiennice pomalowane w łowickie wzory. Kształt ścieżek ma nadać przestrzeni ogrodowej nowoczesności i lekkości, by wiejski ogród podążał za duchem czasów.

ogród w wiejskim stylu
Na drzewie rosnącym w środku ogrodu powieszono drewnianą huśtawkę. Dla dzieci, by uatrakcyjnić im czas w ogrodzie jak również dla dorosłych do czytania prasy oraz książek. Na ogrodzenie zastosowano przypalane deski. Specjalny zabieg w celu uzyskania charakterystycznego odcienia i faktury starego drewna.

polish garden, polish style garden, polish garden design
Widok z tarasu na podwyższeniu, w tylnej części ogrodu. W rogu działki, na murze z kamienia powieszono specjalny ekran pod filmy wyświetlane z rzutnika podczas spotkań z przyjaciółmi czy rodziną. Ekran jest zrobiony ze specjalnej tkaniny, która wytrzymuje warunki atmosferyczne dlatego może wisieć w ogrodzie cały sezon wakacyjny.

projektowanie ogrodow naturalistycznych, wiejskich
W tej części ogrodu skupiono się na nasadzeniach roślinnych. Powstała rabata a la łąka kwietna z chabrów, maków, stokrotek, orlików, dzwonków, fiołków, rumianków, malw, traw ozdobnych oraz innych, charakterystycznych dla polskiej wsi roślin. W rogu działki posadzono maliny i porzeczki, które są wykorzystywane przez właścicieli do przetworów i deserów.
polski ogród, ogrody polskie, ogród w polskim stylu, ogród naturalistyczny polski, ogrod rustykalny