Ogród na dachu

Projekt ogrodu na dachu opierał się na wykorzystaniu prostych kształtów przy użyciu nowoczesnych materiałów. Zaprojektowano tarasy na rożnych poziomach w celu podziału przestrzeni i wyodrębnienia funkcji jakie mają spełniać. Przy wyjściu z mieszkania zaproponowano taras na stół ogrodowy, a na niższym, wykonanym z drewna miejsce na leżaki. W rogu działki wyodrębniono miejsce na hamak lub ławkę. Na ścianie pomiędzy oknami dodano ogrody wertykalne w celu zwiększenia powierzchni  obsadzonej roślinnością. Wzdłuż murowanej balustrady zaprojektowano podświetlane donice ze stali nierdzewnej na naturalistyczne, łagodzące proste kształty nasadzenia roślinne. Pod oknami zbudowano podłużną, drewnianą skrzynię, na której można odpoczywać, a zimą można w niej przetrzymywać meble ogrodowe.

ogrod na duzym tarasie, projektowanie, warszawa, radom, kraków, gdańsk, łódż
Głównym założeniem projektu ogrodu na dachu było stworzenie przytulnej, a zarazem nowoczesnej przestrzeni. Nowoczesne donice podświetlono paskami LED-owymi, które nadają ogrodowi wyjątkowego charakteru. Taras z płyt kamiennych również podświetlono, by nadać mu lekkości.

ogrody na dachach, warszawa, kraków, radom, gdańsk, łódż
Pozostawiono trochę miejsca pod trawnik, na którym można wylegiwać się na kocu

ogrody nowoczesne na dachach ,warszawa, tarasy
Przy drzwiach wyjściowych z mieszkania umieszczono donicę, w której posadzono zioła tj. mięta, bazylia, tymianek i in. Pod oknem od salonu skonstruowano podłużną skrzynię, która służy jako siedzisko oraz miejsce do przechowywania narzędzi oraz składanych mebli ogrodowych.

ogrody na dachach projekty, projektowanie, ogrody, dach, duzy taras

ogrody na dachach, nowoczesne, warszawa
Między oknami zaproponowano ogrody wertykalne. Zastosowane rośliny mają za zadanie wyłapywać zanieczyszczenia atmosferyczne, by w jak najmniejszym stopniu dostawały się do wnętrza mieszkania. Ogród na zimę jest specjalnie zabezpieczany, chroniony przed mrozami.

ogrod na dachu, projektowanie warszawa
W rogu ogrodu wyznaczono miejsce na hamak lub ławkę. Miejsce to ma służyć do wypoczynku z ulubioną lekturą. W nowoczesne donice posadzono trawy ozdobne, byliny o różowych oraz fioletowych kwiatach.

nowoczesne ogrody na dachu warszawa


projektowanie ogrodów na dachach, ogrody na dachach warszawa, nowoczesne ogrody na dachach, ogród na dachu warszawa projektowanie,